Ми часто чуємо що двері вкриті МДФ панелями. Давайте розберемося що таке цей загадковий МДФ.

МДФ – це абревіатура (від англійського MDF) , що розшифровується як Medium Density Fiberboard, що в перекладі означає деревостругана плита середньої щільності. Вперше виробництво МДФ було налагоджено в 1966 році в США, де воно виникло як подальший розвиток технологій виробництва ДВП (деревоволокнистих плит). Фактично МДФ і ДВП (або як його ще називають оргаліт) це дуже «близькі родичі» зі схожим способом обробки, з тією лише різницею, що МДФ більш сучасний матеріал, тому що за своїми характеристиками він значно перевершує ДВП. В результаті удосконалення технологій виготовлення деревоволокнистих плит і з‘явилася МДФ. По суті, це плита, яка виготовляється з деревної стружки дуже дрібного помолу.

Процес виробництва МДФ проходить у кілька етапів. На першому етапі круглий ліс, простіше кажучи, колоди очищаються від кори і подрібнюються в найменший деревний пил. Другий етап полягає в тому, що утворений матеріал обробляють парою і додають смоли та інші необхідні речовини. Потім утворену суміш підсушують, щоб вирівняти вологість. Слід зазначити, що у випадку з МДФ основними компонентами, що скріплюють частки дерева, є лігнін і парафін. Що таке парафін знають всі. А лігнін це натуральна смола, що виділяється деревом при нагріванні. Так що МДФ – екологічно чистий матеріал.

Переваги МДФ в тому, що це не лише екологічний матеріал, а також у тому, що він досить м‘який, і тому піддається тонкій обробці. За рахунок цього його краще використовувати дизайнерам, тому що завдяки таким особливостям можна впровадити будь-які творчі задуми. Ще одна явна перевага МДФ в тому, що цей матеріал містить всі достоїнства дерева, але служить набагато більше часу, та й коштує на порядок дешевше.

Деревоподібні

МДФ Деревоподібні

Уніольори

МДФ Унікольори